VÍTE TO?

Co je anchor text a proč je důležitý pro SEO?

Anchor text je důležitá součást každého odkazu na webu. Je to slovo nebo krátká věta, na které kliknete, abyste se dostali na jinou webovou stránku.

ℹ️ Příklad

Slovníček webových a marketingových pojmů – Těchto pět slov je anchor text. Když na ně kliknete, dostanete se na náš slovníček s webovými a marketingovými pojmy na adrese  https://www.websusmevem.cz/slovnicek/.

Proč je anchor text důležitý?

Možná si říkáte, že je jedno, co do anchor textu napíšete. Hlavně, aby čtenáři pochopili, kam je odkaz dovede. Není to ale pravda. 

Anchor texty jsou důležitou složkou SEO (optimalizace pro vyhledávače, tedy aby vás na Google nebo Seznamu našlo co nejvíc lidí). 

Jak správně napsat anchor text?

Anchor text vždycky tvořte tak, aby slova přímo souvisela s obsahem stránky, na kterou odkazujete. Nepoužívejte fráze jako klikněte na tento odkaz nebo více najdete v našem článku. Vyhledávači totiž vůbec nepomůžou určit, jaký obsah se na stránce nachází.

Když odkazujete na článek, použijte jako anchor text jeho nadpis. Když odkazujete na stránky svého kolegy, použijte jeho jméno. Když se snažíte čtenáře dostat na stránku ceník, napište do anchor textu ceník.

POZOR NA

CHYBY, KVŮLI KTERÝM PŮSOBÍTE NEPROFESIONÁLNĚ