fbpx

NÁVOD

JAK SI VYTVOŘIT WEBOVÉ STRÁNKY

Nechcete platit za tvorbu webu, ale chcete jednoduchý a pěkný web na vlastní doméně? Pusťte se do tvorby sami podle tohoto praktického návodu ZDARMA. Nemusíte být technický typ nebo ajťák, zvládnete to i tak.

Obsah video návodu

 • co vše bude potřeba
 • registrace domény (adresy webu) nebo nastavení stávající
 • zřízení webhostingu
 • tvorba webu pomocí kurzu

Odkazy z videa

Kód na 10% slevu zadej u objednávky: SUSMEVEM

DŮLEŽITÉ BODY

Shrnutí návodu na vytvoření webu

 • 1
  ZÁKLADNÍ POJMY

Proces tvorby webu

Nejprve si vysvětleme základní pojmy, které jsou spojeny s tvorbou webu.

🔗 Doména – www internetová adresa, která vede ke konkrétnímu webu nebo taky e-mailům. Např. www.adresawebu.cz a e-maily pak ve tvaru [email protected].

📀 Webhosting – prostor, kde jsou uloženy data webových stránek, a odkud jsou také spuštěny. Princip je jednoduchý - návštěvník zadá do svého prohlížeče internetovou adresu, která ho navede na příslušné digitální úložiště (webhosting), odkud se mu načte požadovaný web.

📰 Redakční systém (CMS) – nástroj určený pro zjednodušení tvorby webu, bez programování. Stačí tento software nainstalovat na webhosting, přihlásit se svými přístupovými údaji a můžete začít vytvářet obsah svého webu stejně jako když pracujete ve Wordu. Nejoblíbenějším redakčním systémem na světe je WordPress, který pro tvorbu webu také použijeme.

🖥️ Šablona / Page Buildervzhled webových stránek zajišťuje grafická šablona, kterou je potřeba doplnit do redakčního systému a způsob práce s ní umožňuje tzv. Page Builder. S většinou předpřipravených šablon se nedá manipulovat, ale když doplníte builder jako je Elementor, tak si vzhled webu přizpůsobíte podle svých představ.

 • 2
  INTERNETOVÁ ADRESA

Jak zaregistrovat doménu

Máte už zaregistrovanou svou doménu? Pokračujte až na další bod. Pak po zřízení webhostingu ji jen přenastavíte.

Jestliže zatím svou doménu nemáte, tak vám ukážu jak si ji zaregistrovat.

Jakou vybrat doménu

Nejdříve si vymyslete název domény. To je ta část za www. Ideální je název, který se vyslovuje stejně jako se píše a je výstižný. Většinou to bývá název firmy nebo produktu, jméno nebo činnost co děláte.

Dále si zvolite doménovou koncovku. Tady je volba jasná, volte podle země, ve které působíte, tedy .cz nebo .sk, případně mezinárodní koncovku .com. Na jiné lidé nejsou zvyklí a blbě se pamatují.

Více o výběru domény v tomto článku.

Ověření, jestli je doména volná

Vymyslet název domény je jena věc, pak záleží jestli je ten název ještě volný. To si ověříte na stránce adresawebu.cz.

Registrace domény

Jestliže je název domény volný, tak si ji zaregistrujte buď přímo přes odkaz u ověření domény nebo tady rovnou k webhostingu zdarma.

 • 3
  WEBHOSTING

Jak na webhosting

Kvalitní webhosting zajišťuje stabilní fungování vašich webových stránek, proto volte poskytovatele moudře.

My se při tvorbě webů setkáváme s různými poskytovateli webhostingu a vyzkoušeli jsme mnoho. Našli jsme však stabilního partnera v této oblasti, kterým je Webglobe. U něj hostujeme přes 400 webů našich klientů a doporučujeme ho i vám. To z několika důvodů:

 • stabilní poskytovatel,
 • jedna z největších hostingových společností,
 • jednoduchá administrace a nastavení,
 • příjemná podpora a pomoc na dosah ruky.

Navíc má v nabídce jeden z nejlepších WordPress hostingů u nás. Objednejte si jej a navíc k němu dostanete 🎁 ZDARMA námi vytvořený online kurz, jak si krok za krokem vytvořit své webové stránky.

Zadejte při objednávce kód SUSMEVEM a získáte 10% slevu.

Kupujete-li si doménu společně s webhostingem, tak stačí chvíli počkat a vše se vám nainstaluje a je připraveno k tvorbě.

Máte-li doménu už z dřívějška, bude potřeba ji propojit s novým webhostingem. Jak na to se dozvíte v tomto videu.

Tvorba webových stránek
 • 4
  TVORBA WEBU

Jak tvořit web ve WordPressu s Elementorem

Nyní máte vše připraveno na samotnou tvorbu webu. Máte nainstalovaný WordPress a přihlašovací údaje do svého webu, abyste jej mohli editovat.

Nyní je potřeba zvolit grafickou šablonu, jak by měl web vypadat a pak do webu začít vkládat obsah.

TIP: Zvolte šablonu Hello Elementor a doinstalujte si Page Builder Elementor. Ušetříte si desítky hodin a nervů při tvorbě webu. Díky tomu si vzhled přizpůsobíte podle svých představ a nebudete muset tlačit obsah stránek do nepřizpůsobivé šablony.

Jak pracovat s webem a Elementorem se dozvíte v kurzu u webhostingu:

V kurzu také najdete:

 • Praktické návodné videa, ve kterých vám ukážeme na co kliknout a co udělat, abyste vytvořili svůj web jednoduše.
 • Připravené šablony stránek, které si můžete přizpůsobit ke svému vzhledu, ale nebudete muset tvořit na prázdné stránce.
 • Vzory povinných stránek, které by neměly na webu chybět.
 • PDF listy ke stažení, které vám pomohou s tvorbou obsahu na web.

HOTOVO

Přeji příjemnou tvorbu nového webu

Pokud se zaseknete nebo nastane čas, že budete potřebovat pomoc s webem, tak neváhejte nám napsat a objednat si služby webmastera, který rád podá pomocnou ruku.

A nezapomínejte, že S ÚSMĚVEM jde všechno lépe 😉